Som mange har fått med seg har vi gått bort fra den tidligere kulturkalenderen og over til en digital kalender som heter Friskus. Her har vi mulighet til å samle alt som skjer i kommunen vår på én plass, og arrangører kan enkelt oppdatere informasjon og tidspunkt ved endringer i planene. Du finner kalenderen her.
Samtidig vet vi at ikke alle er på nett, og derfor skal det publiseres en oversikt over kommende begivenheter i Kvitsøypatrioten fremover, slik at kalenderen blir tilgjengelig også i papirform. Her blir altså ikke alle faste aktiviteter inkludert, bare enkeltstående arrangement, i likhet med formatet til kulturkalenderen. På denne måten får vi fire kalendere i papirform i året, i hver utgave av lokalavisa.
Det som publiseres i Kvitsøypatrioten tar utgangspunkt i den digitale kalenderen. Det betyr at dersom du vil ha ditt arrangement i papirkalenderen, må dette legges inn i Friskus først.
Det neste nummeret av Kvitsøypatrioten er rett rundt hjørnet, så dersom du vil at ditt arrangement skal komme på trykk, må det legges inn i Friskus innen søndag 27. september.
Ta gjerne kontakt med kommunens frivilligkoordinator på telefon 98680473 eller e-post hanna.pedersen@kvitsoy.kommune.no dersom du trenger veiledning for å opprette arrangørside/arrangement i Friskus, eller om du har andre spørsmål.